Kim jestem?

Nazywam się Piotr Rudnicki, z wykształcenia jestem technologiem drewna, z zamiłowania ebenistą-stolarzem rzemieślniczym od lat praktykującym i przetwarzającym swoje wizje w twory drewniane. Lubię wydobywać z drewna jego pochodne formy i nadawać im nowe znaczenie. Fascynuje mnie nie tylko proces obróbki drewna ale to, jakie przedmioty i rzeczy można stworzyć z drewna poprzez właściwe skupienie, pasję, odwagę i konsekwencję. Inspirują mnie ludzie, ich życie, potrzeby i pragnienia. Czekam na Twoje pomysły i marzenia, którym wspólnie możemy nadać realny kształt.

Czym się zajmuję?

Obróbka drewna

Zajmuję się obróbką drewna litego, rzadziej sklejki. Praktycznie nie używam płyty wiórowej i MDF. Tworzę rzeczy łącząc tradycyjne i nowoczesne techniki obróbki drewna.

Renowacja mebli

Restauruję meble z epok minionych oraz te współczesne. Odtwarzam elementy zniszczone, odnawiam powłoki fornirowane, polituruję, woskuję i olejuję. Dbam o zachowanie oryginalnego wyglądu i charakteru mebli oraz przedmiotów.

Stoiska targowe

Tworzę stoiska targowe przenośne jak i stacjonarne, łącząc materiały takie jak drewno lite, sklejka, aluminium, stal, szkło i plexi. Posiadam doświadczenie w projektowaniu stoisk dla największych marek kosmetycznych na świecie.

Tworzenie mebli

Projektuję oraz wykonuję meble z drewna litego. Przed rozpoczęciem produkcji klient otrzymuje projekt do wglądu i ewentualnych uwag. Zajmuję się tworzeniem stołów, półek, komód, szafek, stołków, ale także galanterii drzewnej jak np. deski do krojenia, miski, stolnice. Tworzę również na zamówienie meble i zabawki edukacyjne dla dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb sensoryczno-ruchowych najmłodszych, w tym mała i duża motoryka (równoważnie, pochylnie, przesuwanki, tablice manipulacyjne i inne).